کشف هویت ایمیل های ناشناس

خدمات سئو ,طراحی سایت,تبلیغات اینترنتی و ثبت لینک توسط تیم گگ سئو

کشف هویت ایمیل های ناشناس

گاهی ایمیل‌ هایی به ما می‌رسد که فرستنده آن را نمی‌شناسیم؛ یعنی فرد ناشناسی، به هر طریق، آدرس ایمیل ما را پیدا کرده و با ما تماس گرفته است. قبل از اینکه به این گونه ایمیل‌ ها جواب بدهیم، می‌توانیم ظرف چند دقیقه تحقیقات کوچکی انجام دهیم و اندکی اطلاعات درباره‌ این فرد ناشناس پیدا کنیم تا بهتر بتوانیم به ایمیل او پاسخ دهیم یا به طور کلی پاسخ دادن را فراموش کنیم. قطعاً اولین راهی که به ذهن همه‌ ما می‌رسد این است که به طور مستقیم از فرد ارسال‌کننده هویتش را جویا شویم، البته این کار مشکلاتی به همراه دارد چراکه باعث می‌شود به نوعی اطلاعات بیشتری از خودمان را در اختیار این فرد ناشناس بگذاریم که این کار چندان معقول نیست، به همین علت سعی داریم در این مطلب شما را با چند روش آشنا کنیم.

جستجوی ایمیل در موتور جستجوی گوگل

جستجوی ایمیل فرستنده در گوگل می‌تواند ما را به وب‌ سایت یا وبلاگ این شخص یا انجمن‌هایی که او در آنها پیام می‌گذارد، برساند.

جستجوی ایمیل فرستنده در فیس‌بوک

فیس‌بوک تعداد زیادی کاربر در سراسر جهان دارد و احتمال اینکه فرد ناشناس ما هم عضو فیس‌بوک باشد زیاد است. فیس‌بوک برخلاف شبکه‌های اجتماعی دیگر، اجازه‌ جستجوی ایمیل اعضای خود را به همه می‌دهد. کافی است به صفحه‌ جستجو در فیس‌بوک بروید و ایمیل فرستنده را در آنجا جستجو کنید. اگر شخص مورد نظر در فیس‌بوک عضو باشد، عکس و نام واقعی او و (در صورتی که تنظیمات امنیتی خود را به خوبی انجام نداده باشد) اطلاعات بیشتری نظیر جنسیت، محل کار، محل تحصیل، اسامی دوستان و… را نیز مشاهده خواهید کرد.

جستجو در بیش از ۳۴۰ شبکه‌ اجتماعی

همان طور که در روش دوم گفتیم، اکثر شبکه‌های اجتماعی (به غیر از فیس‌بوک) اجازه‌ جست‌وجوی ایمیل اشخاص را نمی‌دهند اما خیلی از افراد نام کاربری ایمیل خود را به عنوان نام کاربری در سایت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌دهند. بنابراین اگر آدرس فرد ناشناس ما tafreevar@xyz.com باشد، می‌توانیم امیدوار باشیم او نام کاربری tafreevar را در شبکه‌های اجتماعی مختلف برای خود برگزیده باشد. البته این یک احتمال است ولی اگر می‌شد این نام کاربری را در شبکه‌های اجتماعی مختلف جستجو کرد شاید به اطلاعات بیشتری هم می‌رسیدیم. شبکه‌های اجتماعی زیادی وجود دارند و جستجو در تک‌ تک آنها زمان زیادی را می‌طلبد ولی سرویسی به نام Knowem وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن، هر نام کاربری دلخواهی را در بیش از شبکه‌ اجتماعی جستجو کنید. کافی است نام کاربری فرد ناشناس را در جعبه متنی مربوطه وارد کرده و Enter را بزنید و مدتی صبر کنید. با این کار به صفحه‌ جدیدی خواهید رفت که بیش از شبکه اجتماعی در آن فهرست شده‌اند و جلوی هر یک از این شبکه‌ ها، یا کلمه Available آمده است که نشان می‌دهد نام کاربری مربوطه در آن شبکه وجود ندارد یا کلمه‌ Available به صورت خط‌‌خورده نمایش داده می‌شود که نشان می‌دهد شخص مربوطه در آن شبکه عضو است. البته باید مقداری صبر کنید تا تمامی شبکه‌ها جستجو شده و نمایش داده شوند. حالا می‌توانید به سایت شبکه‌ اجتماعی مربوطه رفته و صفحه‌ مربوط به آن شخص را پیدا کرده و اطلاعاتی را که او راجع به خود در آنجا قرار داده است مشاهده کنید (که البته بستگی به تنظیمات امنیتی شبکه اجتماعی مربوطه دارد). سرویس دیگری به نام UD هم هست که کار مشابهی انجام می‌دهد. برتری آن به Knowem در آن است که اجازه کلیک مستقیم روی حساب شخص یافته‌شده در شبکه اجتماعی مربوطه را هم می‌دهد. البته تعداد شبکه‌ های اجتماعی تحت پوشش این سایت خیلی کمتر از Knowem است.

سرویس‌ های جستجوی اشخاص

سرویس‌ های جستجوی اشخاص از قبیل Pipl یا Spokeo، ای‌میل شخص مورد نظر را از شما دریافت کرده و با جستجو در پایگاه اطلاعاتی خود، سایر اطلاعات شخص مورد نظر را در صورت وجود برای شما نمایش می‌دهند. این سرویس‌ها پایگاه اطلاعاتی بزرگی داشته و حتی شبکه‌ های اجتماعی را نیز مورد جستجو قرار می‌دهند.

چند نکته کوچک

اگر به عنوان فردی ناشناس به کسی ایمیل می‌دهید، خود را معرفی کنید تا گیرنده مجبور نشود تمام اطلاعات شخصی و غیرشخصی شما را از دل اینترنت بیرون بکشد.

اگر ناچارید ایمیل ناشناس بدهید، از سرویس‌های ایمیل موقت استفاده کنید.
ایمیل شما کلید دسترسی افراد به شماست. آن را به افرادی که نمی‌شناسید ندهید. اگر دادید، تمام یا بخش بزرگی از اطلاعات شخصی خود را به او داده‌اید. اگر ناچارید ایمیل خود را به غریبه‌ها بدهید، از سرویس‌های ایمیل موقت استفاده کنید .

روزنامه شرق (www.sharghnewspaper.com)

دیدگاهتان را بنویسید

توضیحات بیشتری نیاز دارید؟