سایت خود را چگونه طراحی کنید

خدمات سئو ,طراحی سایت,تبلیغات اینترنتی و ثبت لینک توسط تیم گگ سئو

سایت خود را چگونه طراحی کنید

نقشه سایت کمک بسیاری به جستجوگرها میکند تا تمام صفحات سایت شما را شناسایی کنند. ابزار های زیادی بر روی وب هست که نقشه سایت شما را در چند کلیک می سازد. بسیاری از وب سایت ها هستند که نمی توانند ترافیک کافی را برای سایت خود بدست آورند ، یکی از این علت ها یک نکته ساده است : وب سایت برای موتورهای جستجوگر بهینه نشده. در این مقاله اعمالی که برای بهینه سازی وب سایت در برخورد با موتورهای جستجو باید صورت گیرد شرح داده میشود :

۱٫ صفحات را مطابق میل جستجوگر ها طراحی کنید:

برای یک موتور جستجو گرافیک سایت شما یا فلش ها و کد های جاوا اسکریپت جذابی که ساخته اید اهمیتی ندارد. بلکه چیزی که یک موتور جستجو نیاز دارد روان بودن کد نوشته شده در صفحات است . منظور من نوشتن کامنت در بین تگ ها یا رعایت کردن فاصله ها نیست بلکه استفاده از تگ هایی است که جستجوگر ها از آنها استفاده میکنند . تگ های مهم در یک صفحه وب عبارتند از : تگ title و description و Keywordsو Alt. ( این روزها بعضی از موتورهای جستجو فقط از تگ Keywords برای ارائه نتایج استفاده میکنند).

● چند نکته:

▪️ اگر از جدول ها برای ساخت صفحات سایتتان بهره گرفته اید ، سعی کنید از کد های ساده استفاده کنید نه از تگ های تو در توی پیچیده.
▪️ استفاده از فریم ها باعث سر گیجه موتورهای جستجو میشود که به ضرر شماست . در ضمن استفاده از فریم ها دیگر در طراحی سایت ها متداول نیست.
▪️ اگر از کد های جاوا اسکریپت استفاده کرده اید برای فراخوانی فایل های جاوا اسکریپت خارجی از کد های کوتاه استفاده کنید.
▪️ استفاده از تگ Alt در تگ تصاویر موتورهای جستجو را در یافتن موضوع تصاویر کمک میکند. حتما از این تگ برای عکس ها استفاده کنید.
▪️متن اصلی را قبل از عکس ها در صفحاتتان قرار دهید و یا حداقل عکس ها را در میان متن قرار دهید.

۲٫ کلمات کلیدی Keywords:

استفاده از این تگ بسیار اهمیت داره و نوع کلمات استفاده شده در اون هم مهمه . سایت wordtracker کلمات کلیدی خوبی را برای هر نوع سایتی پیشنهاد میدهد که میتوانید از آن بهره بگیرید. تعداد کلماتی که میتوان در این تگ استفاده کرد محدودیت خاصی ندارد، اما برای حصول نتیجه بهتر از ۱۰ الی ۱۵ کلمه برتر استفاده کنید

۳٫ محتوای سایت:

بسیاری از موتورهای جستجو از متن اصلی صفحات برای یافتن کلمات کلیدی استفاده شده در تگ keywords استفاده میکنند . پس استفاده درست از کلمات کلیدی و مطابقت آن کلمات با متن شما بسیار اهمیت دارد. کلمات اصلی متن را در تگ heading و یا bold بگذارید و یا آن را لینک کنید تا جستجوگر ها به آن لغات اهیت ویژه ای دهند .

۴٫ عنوان سایت:

تگ title یکی از مهم ترین بخش ها از دید جستجوگر هاست. عنوان صفحات نیز باید مانند کلمات کلیدی درست و مطابق متن انتخاب شود. چون گاهی موتور های جستجوگر به عناوین صفحات بیش از کلمات کلیدی اهمیت میدهند. تعداد کلماتی که در عنوان صفحات استفاده میکنید نیز برای اینکه از حد استاندارد جستجوگر ها خارج نباشد باید حداکثر ۹ کلمه باشد.

۵٫ تگ توضیحات:

موتورهای جستجو هنگام نشان دادن نتایج جستجوی خود ، اطلاعات تگ متای توضیحات هر صفحه را برای نمایش توضیحات آن سایت نمایش میدهند. بنابراین نوشتن توضیحات جذاب و درست بیننده را به سوی سایت شما جذب میکند. استاندارد تعداد کلمات این تگ ۲۰ الی ۲۵ کلمه میباشد.

۶٫ گرافیک:

استفاده از عکس اگر چه زیبایی خاصی به سایت شما میدهد اما حتی با تگ ALT نیز یک عکس به اندازه چند کلمه قدرت ندارد . چون موتورهای جستجو فقط کلمات را میشناسند و عکس ها را هم با تگ Alt آنها شناسایی میکنند. بنابراین استفاده از عکس به جای لینک و یا بجای متن از خوانایی سایت شما برای چشم های یک موتور جستجوگر می کاهد.

۷٫ نقشه سایت:

نقشه سایت کمک بسیاری به جستکوگر ها میکند تا تمام صفحات سایت شما را شناسایی کنند. ابزار های زیادی بر روی وب هست که نقشه سایت شما را در چند کلیک می سازد.

۸٫ لینک های هدایتگر:

لینک هایی که به دیگر صفحات سایت میدهید باید ساده باشد . استفاده از منوهای pop up و فلش و مانند آن از خوانایی لینک های شما می کاهد .اگر مجبور به استفاده از لینک های پیچیده در طراحی سایت هستید میتوانید از لینک های ساده در انتهای صفحات استفاده کنید تا موتور های جستجوگر نیز بتوانند لینک های شما را شناسایی کنند.
رعایت اصول فوق باعث میشود تا سایت شما در نتیجه جستجوی جستجوگر های معروف رتبه بالاتری را بدست آورد.

منبع: http://www.parsidoc.ir/management/3013-1388-06-31-12-35-36.html

دیدگاهتان را بنویسید

توضیحات بیشتری نیاز دارید؟